Tulokset & Sarjataulukko: Suomen Cup 2017


  Kierroksen tulokset - Lohkovaihe (20.01.2017 - 07.03.2017)

20.01.2017 Yleisöä
Lohko D 18:00 TPS  5 - 0 (3:0)  P-Iirot 416
Lohko E 18:00 KuPS  9 - 1 (3:1)  JJK 1007
Lohko B 19:15 SJK  7 - 0 (2:0)  SJK Akatemia 402
21.01.2017 Yleisöä
Lohko C 12:00 HIFK  2 - 2 (0:1)  GrIFK 401
Lohko E 14:00 FC Lahti  1 - 1 (0:0)  Haka 123
27.01.2017 Yleisöä
Lohko D 14:00 FC Inter  5 - 0 (2:0)  EIF 160
28.01.2017 Yleisöä
Lohko A 14:00 RoPS  3 - 0 (1:0)  HauPa Ounashalli 310
Lohko E 14:00 FC Lahti  1 - 1 (0:0)  Ilves 123
Lohko E 14:30 Haka  4 - 0 (3:0)  JJK 300
Lohko A 15:00 AC Oulu  4 - 0 (2:0)  OPS 600
Lohko C 15:00 HJK  3 - 2 (1:0)  Honka 852
Lohko E 15:00 MP  0 - 5 (0:3)  KuPS 250
Lohko B 15:15 FF Jaro  2 - 0 (0:0)  MuSa 440
Lohko B 17:45 VPS  5 - 1 (3:0)  FC Jazz 172
Lohko C 18:00 Gnistan  0 - 0 (0:0)  FC KTP 175
29.01.2017 Yleisöä
Lohko A 15:00 PS Kemi  2 - 3 (0:2)  KPV 390
Lohko D 18:00 IFK Mariehamn  4 - 0 (2:0)  FC Legirus Inter 376
02.02.2017 Yleisöä
Lohko C 17:00 Gnistan  0 - 4 (0:3)  HJK 534
03.02.2017 Yleisöä
Lohko D 17:00 TPS  1 - 1 (1:0)  IFK Mariehamn 549
Lohko E 18:00 KuPS  4 - 2 (2:1)  FC Lahti 1313
Lohko B 19:15 SJK Akatemia  3 - 7 (0:2)  VPS 205
04.02.2017 Yleisöä
Lohko D 12:00 FC Legirus Inter  0 - 1 (0:1)  FC Inter 150
Lohko C 13:00 Honka  3 - 0 (2:0)  HIFK 200
Lohko E 13:30 JJK  4 - 2 (2:1)  MP 130
Lohko E 14:30 Ilves  3 - 1 (2:1)  Haka 800
Lohko C 15:00 FC KTP  2 - 2 (2:1)  GrIFK 255
Lohko B 15:15 FF Jaro  2 - 1 (2:0)  SJK 601
Lohko D 17:00 P-Iirot  1 - 2 (0:1)  EIF 179
Lohko B 17:00 MuSa  0 - 3 (0:0)  FC Jazz 620
06.02.2017 Yleisöä
Lohko A 18:30 AC Oulu  1 - 2 (0:0)  RoPS Arina Areena, Oulu 600
10.02.2017 Yleisöä
Lohko D 14:00 FC Inter  2 - 2 (1:0)  TPS 200
Lohko E 18:30 Ilves  4 - 0 (2:0)  MP 550
11.02.2017 Yleisöä
Lohko A 12:00 RoPS  9 - 0 (6:0)  OPS Ounashalli 272
Lohko C 12:00 HIFK  0 - 2 (0:0)  Gnistan 307
Lohko B 14:15 SJK  6 - 1 (2:1)  MuSa 278
Lohko A 15:00 PS Kemi  2 - 1 (1:1)  AC Oulu 415
Lohko C 17:00 GrIFK  0 - 2 (0:1)  Honka 160
Lohko A 17:00 KPV  2 - 1 (0:0)  HauPa 280
Lohko B 17:45 VPS  1 - 0 (1:0)  FF Jaro 403
Lohko B 18:30 FC Jazz  3 - 2 (1:2)  SJK Akatemia 154
Lohko D 19:00 IFK Mariehamn  4 - 0 (2:0)  P-Iirot 292
13.02.2017 Yleisöä
Lohko C 19:00 HJK  4 - 0 (0:0)  FC KTP 500
17.02.2017 Yleisöä
Lohko E 18:00 KuPS  1 - 0 (1:0)  Haka 1132
Lohko B 19:15 SJK Akatemia  1 - 8 (0:3)  FF Jaro 149
18.02.2017 Yleisöä
Lohko D 12:00 FC Legirus Inter  2 - 1 (1:0)  TPS 150
Lohko E 13:30 JJK  0 - 1 (0:1)  Ilves 215
Lohko A 14:00 HauPa  3 - 5 (1:3)  AC Oulu 560
Lohko C 14:00 GrIFK  0 - 3 (0:1)  HJK 376
Lohko D 15:00 FC Inter  5 - 0 (1:0)  P-Iirot 218
Lohko C 16:00 HIFK  3 - 0 (1:0)  FC KTP 262
Lohko D 16:00 EIF  0 - 1 (0:0)  IFK Mariehamn 283
Lohko C 17:00 Honka  2 - 0 (1:0)  Gnistan 200
Lohko A 17:00 KPV  4 - 2 (2:2)  RoPS 368
Lohko B 18:30 FC Jazz  0 - 6 (0:2)  SJK 237
19.02.2017 Yleisöä
Lohko B 13:30 VPS  0 - 1 (0:0)  MuSa 164
Lohko A 15:00 PS Kemi  0 - 0 (0:0)  OPS 273
21.02.2017 Yleisöä
Lohko E 18:30 MP  _ - _  FC Lahti  
25.02.2017 Yleisöä
Lohko A 14:00 HauPa  _ - _  PS Kemi  
26.02.2017 Yleisöä
Lohko A 14:30 OPS  _ - _  KPV  
Lohko D 15:00 EIF  _ - _  FC Legirus Inter  
01.03.2017 Yleisöä
Lohko C 17:00 HJK  _ - _  HIFK  
Lohko A 18:00 RoPS  _ - _  PS Kemi Kajaanihalli  
Lohko B 19:00 SJK  _ - _  VPS  
Lohko D 19:00 IFK Mariehamn  _ - _  FC Inter  
03.03.2017 Yleisöä
Lohko D 17:00 TPS  _ - _  EIF  
04.03.2017 Yleisöä
Lohko A 12:00 OPS  _ - _  HauPa  
Lohko B 13:30 MuSa  _ - _  SJK Akatemia  
Lohko C 14:00 GrIFK  _ - _  Gnistan  
Lohko D 14:30 P-Iirot  _ - _  FC Legirus Inter  
Lohko A 15:00 AC Oulu  _ - _  KPV  
Lohko C 15:00 FC KTP  _ - _  Honka  
Lohko B 15:15 FF Jaro  _ - _  FC Jazz  
06.03.2017 Yleisöä
Lohko E 18:00 FC Lahti  _ - _  JJK  
07.03.2017 Yleisöä
Lohko E 15:00 Ilves  _ - _  KuPS  
Lohko E 18:30 Haka  _ - _  MP  

Sarjataulukko

Lohko A
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) KPV 3 3 0 0 9 5 4 9
2 sama (2) RoPS 4 3 0 1 16 5 11 9
3 sama (3) AC Oulu 4 2 0 2 11 7 4 6
4 sama (4) PS Kemi 3 1 1 1 4 4 0 4
5 sama (5) OPS 3 0 1 2 0 13 -13 1
6 sama (6) HauPa 3 0 0 3 4 10 -6 0
Lohko B
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) SJK 4 3 0 1 20 3 17 9
2 sama (2) FF Jaro 4 3 0 1 12 3 9 9
3 sama (3) VPS 4 3 0 1 13 5 8 9
4 sama (4) FC Jazz 4 2 0 2 7 13 -6 6
5 sama (5) MuSa 4 1 0 3 2 11 -9 3
6 sama (6) SJK Akatemia 4 0 0 4 6 25 -19 0
Lohko C
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) HJK 4 4 0 0 14 2 12 12
2 sama (2) Honka 4 3 0 1 9 3 6 9
3 sama (3) HIFK 4 1 1 2 5 7 -2 4
4 sama (4) Gnistan 4 1 1 2 2 6 -4 4
5 sama (5) GrIFK 4 0 2 2 4 9 -5 2
6 sama (6) FC KTP 4 0 2 2 2 9 -7 2
Lohko D
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) FC Inter 4 3 1 0 13 2 11 10
2 sama (2) IFK Mariehamn 4 3 1 0 10 1 9 10
3 sama (3) TPS 4 1 2 1 9 5 4 5
4 sama (4) FC Legirus Inter 3 1 0 2 2 6 -4 3
5 sama (5) EIF 3 1 0 2 2 7 -5 3
6 sama (6) P-Iirot 4 0 0 4 1 16 -15 0
Lohko E
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) KuPS 4 4 0 0 19 3 16 12
2 sama (2) Ilves 4 3 1 0 9 2 7 10
3 sama (3) FC Haka 4 1 1 2 6 5 1 4
4 sama (4) JJK 4 1 0 3 5 16 -11 3
5 sama (5) FC Lahti 3 0 2 1 4 6 -2 2
6 sama (6) MP 3 0 0 3 2 13 -11 0

  Puolivälieriin    Karsinta puolivälieriin 

O = Ottelut V = Voitot T = Tasapelit H = Häviöt TM = Tehdyt maalit PM = Päästetyt maalit +/- = Maaliero P = Pisteet


Ota yhteyttä

Yhteystiedot:

  petri.jaatinen(@)rops.fi
 +358 400 584 227

  jari.ilola(@)rops.fi
 +358 400 322 374

 Koskikatu 24 as. 5 , 96200 Rovaniemi

Kaikki yhteystiedot

JoomShaper