Taitokilpailut

Taitokilpailutulokset 6.10 - 7.10.2014

Piirin taitokilpailut järjestetään la 25.10 - su 26.10 Rovaniemellä.
Piirin kilpailuihin saa osallistumisoikeuden seuran kilpailuista jokaisen sarjan viisi parhaiten sijoittunutta ja lisäksi kaikki vähintään hopeamerkin kilpailussa suorittaneet.
Jokaisen sarjan parhaat ja hopeamerkin suorittaneen löydät alapuolelta = piirin kilpailuihin selviytyneet

 

  POJAT C15 (P99) Syöttö     Pujottelu Kuljetus-laukaus Pusku     Pituuspotku Kuljetus-keskitys TULOS     Taitomerkki
1. Joni Paloniemi 34,4 23,8 12,3 -8 -20 9-7 52,2 Kulta
2. Matias Irvankoski 30,6 24,2 13,5 -5 -16,4 15,2 62,1 Hopea
3. Nico Leskelä 33,8 24,7 16,8 -7 -13,8 17,2 71,7 Pronssi
4. Antti-Veikka Vetri  41,4 26 17,3 -8 -14,8 21 82,9  
5. Saku Kolistaja 40,5 27,8 24,7 -7 -10 21,6 97,6  
                   
  POJAT C14 (P00) Syöttö Pujottelu Kuljetus-laukaus Pusku Pituuspotku Kuljetus-keskitys TULOS Taitomerkki
1. Erik Kantola 36,4 24,6 9,6 -7 -14,2 18,7 68,1 Hopea
2. Janne Ojaniemi 38,4 24,5 7,5 -7  ei huomioitu 23,7 87,1  
3. Miika Nissinen 40,6 25,3 11,3 -3  ei huomioitu 18 92,2  
4. Werneri Värinen 38,8 26,4 15,8 -3  ei huomioitu 15,8 93,8  
5. Jesse Laakko 39,2 26,5 12 -5  ei huomioitu 27,8 100,5  
                   
  POJAT D13 (P01) Syöttö Pujottelu Kuljetus-laukaus Pusku Pituuspotku Ponnauttelu TULOS Taitomerkki
1. Pyry Hannola 34,3 26,3 8,9 -4 -14,6 17,8 68,7 Kulta
2. Rasmus Degerman 33,1 24,5  11  -5  -9,4  20,1  74,3 Hopea
3. Akseli Kantola 35,8  26,7  12,3  -5  -14,2  21  76,6 Hopea
4. Roni Heikkinen 35,1  24,1  11,1  -2  -11,4  19,9  76,8 Hopea
5. Tuomas Seppänen 34,7  25,8  16,9  -4  -11,8  27,9  89,5 Pronssi
                   
  POJAT D12 (P02) Syöttö Pujottelu Kuljetus-laukaus Pusku Pituuspotku Ponnauttelu TULOS  
1. Vertti Hänninen 33,3 24,5 13,2 -4 -12,6 18,9 73,3 Kulta
2. Aapo Pähti 39,1  25  16,1  -3  -11,4  18,9  84,7 Hopea
3. Antti Salmi 38,9  27  12  -3  -11,2  21,8  85,5 Pronssi
4. Matias Liimatainen 37,1  25,6  18,2  -7  -11,2  25,6  88,3 Pronssi
5. Markus Pirttijärvi 41,3  27,3  16,6  -4  -8,6  18,5  91,1 Pronssi
                   
  POJAT E11 (P03) Syöttö Pujottelu Kuljetus-laukaus Pusku   Ponnauttelu TULOS Taitomerkki
1. Luka Kuittinen 32,2 25 14,6 -10   17,7 79,5 Kulta
2. Riku-Veli Niska 34,1  24,5  15,5  -10    19  83,1 Kulta
3. Niko Ho Phi Hao 36,2 26,4  13,1  -2    18,8  92,5 Hopea
4. Otto Kemppainen 35,7 25,5  20,4  -7    20,1  94,7 Hopea
5. Aleksi Koivunen 37,5  32,5  13,8  -7    23,9  100,7 Hopea
6. Teemu Tieranta 38,9  25,8  17,9  -3    23  102,6 Hopea
7. Elias Jaatinen 38,9  26,2  22,5  -7    23,3  103,9 Hopea
                   
  POJAT E10 (P04) Syöttö  Pujottelu  Kuljetus-laukaus  Pusku    Ponnauttelu  TULOS  Taitomerkki
1. Mikko Tuisku 43,4 28,9 24 -4   20,7 113 Hopea
2. Elias Koivisto 46,7  31,9  20,8  -2    40 137,4  
3. Alex Tolra 46,9  29,8  25,7  -4    40 138,4  
4. Elmeri 54,7  33  29,5  -3    40 154,2  
                   
  POJAT F9 (P05) Syöttö Pujottelu Kuljetus-laukaus  Pusku   Ponnauttelu TULOS Taitomerkki
1. Arttu Salmi 24,5 28,8 18,7 -7   7,3 72,3 Kulta 
2. Riku Siirtola  24,5  31,7  23  -5    16  90,2 Hopea
3. Leevi Sujala 34  27,9  23,9  -10    15  90,8 Hopea
4. Niko Paadar 33,2  30,8  24,3  -5    24  107,3 Pronssi
5. Aaro Tiihonen 26,3  21,4  25,8  -2    38  119,5  
                   
  POJAT F8 (P06) Syöttö Pujottelu  Kuljetus-laukaus     Ponnauttelu  TULOS Taitomerkki
1. Valtteri Vatanen 24,2 28 12,4     4,9 69,5 Kulta
2. Valtteri Viiri 24,4 30,8  15,4      4,4  75 Kulta
3. Arttu Leppänen 25,3  30,5  24      8,2  88 Kulta
4. Jalmari Pesonen 29,3  35,2  22,7      11,2  98,4 Hopea
5. Hermanni Mäkiharju 28,8  34,8  24      10,9  98,5 Hopea
6. Paavo Höynälänmaa 31,3  36,6  26,6      101,5 Hopea
7. Veeti Katermaa 32,8  33,4  29,1      8,6  103,9 Hopea
8. Miika Korhonen 30,9  35,2  29,1      9,3  104,5 Hopea
                   
  TYTÖT C14 (T00) Syöttö Pujottelu Kuljetus-laukaus Pusku Pituuspotku Kuljetus-keskitys  TULOS Taitomerkki
1. Anna-Sofia Pasanen 47,2 28,9 8,2 -3 -7,6 33,7 107,4 Pronssi
2. Pinja Ikäheimonen 42  30  17,2  -3  -8,8  33  110,4 Pronssi
3. Iris Lukkarila 45,5

31,4

22,8 -4 -9,8 33,3 119,2 Pronssi
4. Krista Hirvonen 48,1

33

20,7  -4  -11  33  119,8 Pronssi 
5. Ronja Kivilahti 47,3 

30,8 

20,1  -2  -9,2  36,3  123,3  
                   
  TYTÖT D13 (T01) Syöttö Pujottelu  Kuljetus-laukaus  Pusku  Pituuspotku  Ponnauttelu  TULOS   
1. Isa Nurminen 38,7 26,7 16,1 -8 -10,2 19,1 82,4 Kulta
2. Lotta Rahkola 41,2  25,8  23,5  -5  -12,6  21,5  94,4

Hopea

3. Eveliina Ylitolonen 38,4  28,4  23,3  -6  -8,4  27,3  103

Hopea

4. Karita Tuomaala 40,1  27,8  19,4  -2  -7,6  30,9  108,6 Pronsi
5. Saga Nätynki 60  28,4  12,7  -5  -8,6  23,4  110,9 Pronssi
                   
  TYTÖT D12 (T02) Syöttö Pujottelu  Kuljetus-laukaus  Pusku  Pituuspotku  Ponnauttelu  TULOS   
1. Vilma Koivisto  31,6 23,9 11,2 -13 -12,2 13 54,5 Kulta
2. Sara Sievistö 40,7 29,3 16,1  -11 -11,2 26,5 90,4 Hopea
3. Julia Lindgren 38,9  28,2  18,8  -2  -9  32,4  107,3 Hopea
4. Nea Pirttilä 42,3  30,8  15,1  -3  -7,4  40  117,8 Pronssi
5. Roosa Karppinen 51,7  28,7  22,7  -3  -8,2  28,1  120 Pronssi
                   
  TYTÖT E11 (T03) Syöttö Pujottelu  Kuljetus-laukaus  Pusku    Ponnauttelu  TULOS   
1. Jenna Piirainen  41,2 27,8 21,9 -3   40 127,9 Pronssi
2. Nea Tenno 46,2  29,2  23,9  -6    40  133,3 Pronssi
3. Milla Hirvonen 53,2  33,3  26,3  -4    40  148,8  
4. Laura Mustonen 60  30,5  27,1  -1    35,4 152  
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   

Veikkausliigan alkuun



Ota yhteyttä

Yhteystiedot:

  petri.jaatinen(@)rops.fi
 +358 400 584 227

  jari.ilola(@)rops.fi
 +358 400 322 374

 Koskikatu 24 as. 5 , 96200 Rovaniemi

Kaikki yhteystiedot

JoomShaper