Kierroksen tulokset - Lohkovaihe (20.01.2017 - 07.03.2017)

20.01.2017 - 1. kierros Yleisöä
18:00 TPS  5 - 0 (3:, 0:)  P-Iirot 416
18:00 KuPS  9 - 1 (3:, 1:)  JJK 1007
19:15 SJK  7 - 0 (2:, 0:)  SJK Akatemia 402
21.01.2017 - 1. kierros Yleisöä
12:00 HIFK  2 - 2 (0:, 1:)  GrIFK 401
14:00 FC Lahti  1 - 1 (0:, 1:)  Haka 123
27.01.2017 - 1. kierros Yleisöä
14:00 FC Inter  5 - 0 (2:, 0:)  EIF 160
28.01.2017 - 1. kierros Yleisöä
14:00 RoPS  3 - 0 (1:, 0:)  HauPa 310
14:00 FC Lahti  1 - 1 (0:, 0:)  Ilves 123
14:30 Haka  4 - 0 (3:, 0:)  JJK 300
15:00 AC Oulu  4 - 0 (2:, 0:)  OPS 600
15:00 HJK  3 - 2 (1:, 0:)  FC Honka 852
15:00 MP  0 - 5 (0:, 3:)  KuPS 250
15:15 FF Jaro  2 - 0 (0:, 0:)  MuSa 440
17:45 VPS  5 - 1 (3:, 0:)  FC Jazz 172
18:00 Gnistan  0 - 0 (0:, 0:)  FC KTP 175
29.01.2017 - 1. kierros Yleisöä
15:00 PS Kemi  2 - 3 (0:, 2:)  KPV 390
18:00 IFK Mariehamn  4 - 0 (2:, 0:)  FC Legirus Inter 376
02.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
17:00 Gnistan  0 - 4 (0:, 3:)  HJK 534
03.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
17:00 TPS  1 - 1 (1:, 0:)  IFK Mariehamn 549
18:00 KuPS  4 - 2 (2:, 1:)  FC Lahti 1313
19:15 SJK Akatemia  3 - 7 (0:, 2:)  VPS 205
04.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
12:00 FC Legirus Inter  0 - 1 (0:, 1:)  FC Inter 150
13:00 FC Honka  3 - 0 (2:, 0:)  HIFK 200
13:30 JJK  4 - 2 (2:, 1:)  MP 130
14:30 Ilves  3 - 1 (2:, 1:)  Haka 800
15:00 FC KTP  2 - 2 (2:, 1:)  GrIFK 255
15:15 FF Jaro  2 - 1 (2:, 0:)  SJK 601
17:00 P-Iirot  1 - 2 (0:, 1:)  EIF 179
17:00 MuSa  0 - 3 (0:, 0:)  FC Jazz 620
06.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
18:30 AC Oulu  1 - 2 (0:, 0:)  RoPS 600
10.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
14:00 FC Inter  2 - 2 (1:, 0:)  TPS   200
18:30 Ilves  4 - 0 (2:, 0:)  MP 550
11.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
12:00 RoPS  9 - 0 (6:, 0:)  OPS 272
12:00 HIFK  0 - 2 (0:, 0:)  Gnistan 307
13:00 GrIFK  0 - 2 (0:, 1:)  FC Honka 160
15:00 PS Kemi  2 - 1 (1:, 1:)  AC Oulu 415
16:00 SJK  6 - 1 (2:, 1:)  MuSa 278
17:00 KPV  2 - 1 (0:, 0:)  HauPa 280
17:45 VPS  1 - 0 (1:, 0:)  FF Jaro 403
18:30 FC Jazz  3 - 2 (1:, 2:)  SJK Akatemia 154
19:00 IFK Mariehamn  4 - 0 (2:, 0:)  P-Iirot 292
13.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
19:00 HJK  4 - 0 (0:, 0:)  FC KTP 500
17.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
18:00 KuPS  1 - 0 (1:, 0:)  Haka 1132
19:15 SJK Akatemia  1 - 8 (0:, 3:)  FF Jaro 149
18.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
12:00 FC Legirus Inter  2 - 1 (1:, 0:)  TPS 150
13:30 JJK  0 - 1 (0:, 1:)  Ilves 215
14:00 HauPa  3 - 5 (1:, 3:)  AC Oulu 560
14:00 GrIFK  0 - 3 (0:, 1:)  HJK 376
14:00 MP  3 - 2 (1:, 0:)  FC Lahti 113
15:00 FC Inter  5 - 0 (1:, 0:)  P-Iirot 218
16:00 HIFK  3 - 0 (1:, 0:)  FC KTP 262
16:00 EIF  0 - 1 (0:, 0:)  IFK Mariehamn 283
17:00 FC Honka  2 - 0 (1:, 0:)  Gnistan 200
17:00 KPV  4 - 2 (2:, 2:)  RoPS 368
18:30 FC Jazz  0 - 6 (0:, 2:)  SJK 237
19.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
13:30 VPS  0 - 1 (0:, 0:)  MuSa 164
15:00 PS Kemi  0 - 0 (0:, 0:)  OPS 273
25.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
14:00 HauPa  1 - 6 (0:, 0:)  PS Kemi 322
26.02.2017 - 1. kierros Yleisöä
14:30 OPS  0 - 3 (0:, 2:)  KPV 70
15:00 EIF  1 - 0 (0:, 0:)  FC Legirus Inter 152
01.03.2017 - 1. kierros Yleisöä
18:00 RoPS  1 - 1 (1:, 0:)  PS Kemi 200
18:30 HJK  4 - 0 (1:, 0:)  HIFK 1752
19:00 SJK  0 - 3 (0:, 3:)  VPS 498
19:00 IFK Mariehamn  1 - 0 (0:, 0:)  FC Inter 430
03.03.2017 - 1. kierros Yleisöä
17:00 TPS  0 - 3 (0:, 0:)  EIF 221
04.03.2017 - 1. kierros Yleisöä
12:00 OPS  3 - 2 (0:, 1:)  HauPa 151
13:30 MuSa  1 - 3 (0:, 2:)  SJK Akatemia 101
14:00 GrIFK  2 - 0 (2:, 0:)  Gnistan 48
14:30 P-Iirot  3 - 3 (1:, 2:)  FC Legirus Inter  
15:00 AC Oulu  1 - 2 (0:, 0:)  KPV 228
15:00 FC KTP  0 - 2 (0:, 1:)  FC Honka 220
15:15 FF Jaro  6 - 1 (2:, 1:)  FC Jazz 537
06.03.2017 - 1. kierros Yleisöä
18:00 FC Lahti  3 - 2 (3:, 1:)  JJK 148
07.03.2017 - 1. kierros Yleisöä
15:00 Ilves  2 - 1 (1:, 1:)  KuPS 750
18:30 Haka  5 - 0 (2:, 0:)  MP 200

Sarjataulukko

Lohko A
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) KPV 5 5 0 0 14 6 8 15
2 sama (2) RoPS 5 3 1 1 17 6 11 10
3 sama (3) PS Kemi 5 2 2 1 11 6 5 8
4 sama (4) AC Oulu 5 2 0 3 12 9 3 6
5 sama (5) OPS 5 1 1 3 3 18 -15 4
6 sama (6) HauPa 5 0 0 5 7 19 -12 0
Lohko B
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) FF Jaro 5 4 0 1 18 4 14 12
2 sama (2) VPS 5 4 0 1 16 5 11 12
3 sama (3) SJK 5 3 0 2 20 6 14 9
4 sama (4) FC Jazz 5 2 0 3 8 19 -11 6
5 sama (5) MuSa 5 1 0 4 3 14 -11 3
6 sama (6) SJK Akatemia 5 1 0 4 9 26 -17 3
Lohko C
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) HJK 5 5 0 0 18 2 16 15
2 sama (2) FC Honka 5 4 0 1 11 3 8 12
3 sama (3) GrIFK 5 1 2 2 6 9 -3 5
4 sama (4) HIFK 5 1 1 3 5 11 -6 4
5 sama (5) Gnistan 5 1 1 3 2 8 -6 4
6 sama (6) FC KTP 5 0 2 3 2 11 -9 2
Lohko D
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) IFK Mariehamn 5 4 1 0 11 1 10 13
2 sama (2) FC Inter 5 3 1 1 13 3 10 10
3 sama (3) EIF 5 3 0 2 6 7 -1 9
4 sama (4) TPS 5 1 2 2 9 8 1 5
5 sama (5) FC Legirus Inter 5 1 1 3 5 10 -5 4
6 sama (6) P-Iirot 5 0 1 4 4 19 -15 1
Lohko E
Sijoitus   Joukkue O V T H TM PM +/- P
1 sama (1) Ilves 5 4 1 0 11 3 8 13
2 sama (2) KuPS 5 4 0 1 20 5 15 12
3 sama (3) Haka 5 2 1 2 11 5 6 7
4 sama (4) FC Lahti 5 1 2 2 9 11 -2 5
5 sama (5) JJK 5 1 0 4 7 19 -12 3
6 sama (6) MP 5 1 0 4 5 20 -15 3

  Puolivälieriin    Karsinta puolivälieriin 

O = Ottelut V = Voitot T = Tasapelit H = Häviöt TM = Tehdyt maalit PM = Päästetyt maalit +/- = Maaliero P = Pisteet