ROPSKAUPPA.FI                              
lauantai, 01 syyskuu 2012 07:50

Peura jatkaa RoPSissa

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)

Antti Peura, 27, on solminut seuran kanssa kaudet 2013-2014 kattavan pelaajasopimuksen. RoPS-kasvatti on pelannut vahvan kauden laitapuolustajan tontilla, joten seuran tarjoama jatkosopimus oli odotettavissa.

Peura on "koulutukseltaan" hyökkääjä, mutta tälle kaudelle valmentaja Kari Virtanen istutti miehen vasemman puolustajan paikalle. Peura on sopeutunut erittäin hyvin uudelle pelipaikalle ja pelaa parhaillaan RoPS-uransa parasta kautta.

© 2012 RoPS

 

Luettu 1700 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Ykköstä sekä Miehissä että Naisissa. Akatemiajoukkue RFA pelaa Miesten Kakkosessa ja Naisten kakkosjoukkue samoin Naisten Kakkosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
  risto.niva(@)rops.fi
 +358 400 694 774

Myyntijohtaja
  petri.jaatinen(@)rops.fi
 +358 400 584 227