ROPSKAUPPA.FI                              
lauantai, 08 huhtikuu 2017 18:56

RoPS lanseeraa uuden kannattajatuotesarjan

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)
RoPS lanseeraa uuden kannattajatuotesarjan Kuva: Lapin Kansan kuva-arkisto / Jarmo Ilola

Alkavan Veikkausliigakauden kynnyksellä Rovaniemen Palloseura lanseeraa uuden kannattajille suunnatun tuotesarjan. RoPS Vuosikortti on pääsy urheilun sisäpiiriin.

RoPS Vuosikortin mainoskampanjassa 80-luvun Siniset sankarit esiintyvät rinnan RoPS:n nykyisessä edustusjoukkueessa esiintyneiden omien kasvattien kanssa. Idea kampanjaan saatiin vanhoilta pelaajilta itseltään.

- Olemme kehitelleet pitkään vastaavaa tuotetta, mutta tänä keväänä ajankohta tuntui lopulta oikealta, kertoo RoPS:n toimitusjohtaja Petri Jaatinen.

- Meidän uusi RoPS-sukupolvi on tekemässä vahvaa tuloaan. Edustusjoukkueessa on tällä kaudella esiintynyt jo kuusi meidän omaa kasvattiaan, ja heistä useampi tulee varmasti pelaamaan myöhemmin myös Veikkausliigassa.

Vuosikortilla RoPS haluaa tiivistää seuran ja kannattajien välistä keskusteluyhteyttä. Kannattajille kortin hankkiminen on osoitus tuesta seuraa kohtaan ja halusta olla mukana seuran toiminnan kehittämisessä.

Vuosikortin omistajia lähestytään säännöllisillä uutiskirjeillä sekä kutsutaan yhteisiin tapaamisiin.

Kannattajat voivat hankkia pelkän RoPS Vuosikortin tai paketoida vuosikortti kausikorttiin RoPS:n Veikkausliigan otteluihin.

RoPS Vuosikortti Sininen sisältää pääkatsomon Premium-kausikortin omalla nimikoidulla istuimella. Yrityksille suunnattu RoPS Vuosikortti Yritys sisältää samoin vuosikortin omalla nimikoidulla istuimella, sekä Virallinen RoPS Kumppani -logon käyttöoikeuden.

Lisäksi kaikki vuosikortit sisältävät mittavat seuraedut, kutsuja yhteisiin tapaamisiin sekä oman säännöllisesti ilmestyvän uutiskirjeen. Kauden aikana RoPS Vuosikortin haltijoille järjestetään ainakin yksi vieraspelimatka seuran toimesta.

RoPS Vuosikortit ovat myynnissä 7.4.2017 alkaen RoPS-kaupassa: http://www.ropskauppa.fi/category/20/rops-vuosikortit

RoPS kiittää kampanjaan mukaan lähteneitä vanhoja pelaajiaan: Jarmo Ilola, Matti Helin, Tuomo Hakala, Petteri Karila ja Arto Autti.

RoPS Vuosikortin voi tilata omalla kuva-valinnallaa. Kuvissa ovat RoPS:n omista junioreista: Pyry Hannloa, Juho Hyvärinen, Jarkko Luiro, Eeri Kantola, Veka Pyyny ja Rasmus Degerman.

vuosikortti1 vuosikortti2 vuosikortti3 vuosikortti4 vuosikortti5 vuosikortti6

Kuva: Lapin Kansan kuva-arkisto / Jarmo Ilola

Luettu 3090 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Ykköstä sekä Miehissä että Naisissa. Akatemiajoukkue RFA pelaa Miesten Kakkosessa ja Naisten kakkosjoukkue samoin Naisten Kakkosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
  risto.niva(@)rops.fi
 +358 400 694 774

Myyntijohtaja
  petri.jaatinen(@)rops.fi
 +358 400 584 227