ROPSKAUPPA.FI                              
maanantai, 15 elokuu 2022 08:46

Rovaniemen Palloseura hakee toiminnanjohtajaa

Arvostele tätä artikkelia
(6 ääntä)

Haku toiminnanjohtajan tehtävään on avoinna 9.9.2022 saakka, työ alkaa sopimuksen mukaan, mielellään kuluvan syksyn aikana.

Rovaniemen Palloseura ry on vuonna 1950 perustettu perinteinen jalkapalloseura. Seurassa on lisenssipelaajina reilut 1000 lasta ja nuorta ja se on yksi Suomen suurimmista jalkapalloseuroista. Seura on saavuttanut toiminnassaan Suomen Palloliiton laatujärjestelmän tason 5, jolla on mukana seitsemän suomalaista seuraa.

Vaikeiden aikojen jälkeen seura on valmis panostamaan tulevaisuuteen ja organisaation tarvitaan toiminnanjohtaja, joka vie seuran toimintoja kaikilla tasoilla eteenpäin.

 

Haemme seuraan toiminnanjohtajaa vakituiseen työsuhteeseen.

Tehtäviin kuuluu muun muassa vastata seuran hallinnosta ja toiminnasta, vastata yhteistyökumppani- ja sidosryhmäsuhteista, toimia seuran työntekijöiden esimiehenä, toimia yhteistyössä seuran vapaaehtoisten kanssa, raportoida toiminnasta seuran johtokunnalle sekä kehittää ja johtaa seuran toimintaa kaikilla tasoilla.

Työsuhde alkaa sopimuksen mukaan, mielellään syksyn 2022 aikana.

Jos olet kiinnostunut mielenkiintoisesta ja yrittäjämäisestä tehtävästä urheilun näköalapaikalla, hae meille toiminnanjohtajaksi!

Hakuaika päättyy perjantaina 9.9.2022.

Lisätietoa tehtävästä antaa puheenjohtaja Risto Niva, 0400 694774, parhaiten tavoitettavissa 15.–16.8.2022 ja 24.–25.8.2022. 

Rovaniemen Palloseura ry:n johtokunnalle osoitetut hakemukset toimitetaan sähköpostitse osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Rovaniemen Palloseura ry
Johtokunta

Luettu 2757 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309