ROPSKAUPPA.FI                              
torstai, 27 huhtikuu 2023 10:08

RoPS työryhmien avoin esittelytilaisuus verkossa 3. toukokuuta

Arvostele tätä artikkelia
(6 ääntä)

Rovaniemen Palloseuran työryhmät kertovat avoimessa verkkotilaisuudessa tammikuussa aloitetun kehitystyön vaiheesta. Aiheina ovat seuran strategiatyö, hyvä hallinto ja talous, urheilu ja valmennus sekä myynti, markkinointi ja viestintä.

Rovaniemen Palloseurassa perustettiin alkuvuodesta 2023 useita työryhmiä, joiden tarkoituksena on kehittää seuran toimintaa eri osa-alueilla.

Työryhmien edustajat kertovat työn sisällöstä ja edistymisestä verkkotilaisuudessa 3.5. klo 18:30-19:30. Tilaisuus on tarkoitettu junioreiden vanhemmille, muulle seuraväelle, kumppaneille ja kannattajille.

Tilaisuudessa puhuvat seuran puheenjohtaja Matti Poikajärvi sekä työryhmien edustajat. Tilaisuudessa saa mielellään esittää myös kysymyksiä ja kommentteja.

 

RoPS-työryhmien esittelytilaisuus 3.5. klo 18:30-19:30

Microsoft Teams -kokous

Liity kokoukseen napsauttamalla tästä

Kokoustunnus: 383 986 605 411
Tunnuskoodi: V8wMkf

 

Lisätietoja:

Matti Poikajärvi
Puheenjohtaja
040 538 8325
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Luettu 813 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Kakkosta sekä miehissä että naisissa. Naisten kakkosjoukkue pelaa Naisten Kolmosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
Matti Poikajärvi
+358 405 388 325
matti.poikajarvi@rops.fi

Toiminnanjohtaja
Jari Näsman
jari.nasman@rops.fi
+358 505 990 309