ROPSKAUPPA.FI                              
perjantai, 20 tammikuu 2012 13:39

RoPS sai lisenssin odotetusti

Kirjoittanut
Arvostele tätä artikkelia
(0 ääntä)

Suomen Palloliiton (SPL) Miesten Ykkösen ja Naisten Liigan lisenssikomitea kokoontui torstaina (19.1.) käsittelemään sarjaseurojen lisenssihakemuksia kaudelle 2012.

Miesten Ykkösessä kaikille seuroille myönnettiin lisenssi. AC Oulun lisenssi on kuitenkin toistaiseksi myönnetty ehdollisena Ykkösen lisenssimääräysten 10.7. kohdan mukaan. Seuran edellytetään täydentävän toimittamiaan taloudellisia asiakirjojaan viimeistään 15.2.2012 mennessä. Vaaditut asiakirjat tulee toimittaa määräaikaan mennessä, ja niiden sisällön on tuettava käsitystä seuran maksuvalmiudesta kaudelle 2012. Muussa tapauksessa lisenssi peruutetaan.

Lisenssikomitea myönsi lisenssin kaikille Naisten Liigan seuroille kaudelle 2012.

© 2012 Suomen Palloliitto

 

Luettu 1489 kertaa

Tietoa meistä

Rovaniemen Palloseura on Lapin suurin urheiluseura sekä Pohjois-Suomen johtava jalkapalloseura. Edustusjoukkueemme pelaavat Ykköstä sekä Miehissä että Naisissa. Akatemiajoukkue RFA pelaa Miesten Kakkosessa ja Naisten kakkosjoukkue samoin Naisten Kakkosessa. Toimintamme pohja on yli 1000 junioripelaajassamme, joille haluamme luoda turvallisen harrastusympäristön sekä tavoitteellisille pelaajille selkeän polun aina kansainvälisille kentille saakka.

Ota yhteyttä

Puheenjohtaja
  risto.niva(@)rops.fi
 +358 400 694 774

Myyntijohtaja
  petri.jaatinen(@)rops.fi
 +358 400 584 227